1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Herşey çift yaratılmıştır

Herşey çift yaratılmıştır  . Zariyat suresi 49 ayet der ki ;

  1. ve : ve
  2. min kulli şey’in : herşeyden
  3. halaknâ : biz yarattık
  4. zevceynî : ikili, çift, zıttıyla kaim çift
  5. lealle-kum : umulur ki böylece siz
  6. tezekkerûne     : tezekkür edersiniz, öğüt alır düşünürsünüz.

Kuran da eksiklik, hata arayan bazı kesim ve insanlar bu surei şöyle çevirmektedir. ” Her şeyden ikili çift ( dişi ve erkek ) yarattık. Sonrada derler ki ; Her canlı çift değildir. Bakteriler, eşleri yoktur ve bölünerek çoğalırlar. Bu bilimsel tespit doğrudur. Evet bakteriler bölünerek ürer, çoğalır. Buradaki yanlışlık Kuran çevirisinde. Allah burada dişili erkekli eşli yarattık demiyor ki.

Kainatta herşey çift yaratılmıştır

Bakın bu ayette Yüce olan Allah ne diyor ;

Zariyast Suresi 49

Zariyat Suresi 49 ayet

Allah ben herşeyi çift, ikili yarattım, herşeyi 2 zıtlı, 2 taraflı, çift taraflı, zıttı ile birlikte yarattım diyor. Örneğin Güney-Kuzey, Artı-Eksi, Siyah-Beyaz, Sıcak-Soğuk vs…   ” Zevc ” kelimesinin kullanımı aynı cinsten olup, cinsiyet gözetmeksizin, canlı cansız her şey için ” Zevc” kelimesi kullanılır. Örneğin ”ayakkabının çifti” .

Bakterilere baktığımız zaman; bu türden insan için faydalı olan, insanın sağlığına olumlu katkıda bulunan “yararlı bakteriler” olduğu gibi, insan sağlığına zararı bulunan, kötü yönde etkileyen ” zararlı bakteriler ” de vardır. Yüce Allah, bakteri yaratırken 2 farklı özelliğe sahip olarak yaratmıştır. Kainatda yararlı olanı da mevcut, tam tersi olarak zararlı olanı da mevcut. Allah işte ” zıttıyla mukim herşey çift yaratılmıştır ” derken bunu kastediyor.

” Herşey çift yaratılmıştır ” Bilim ne diyor ?

Herşey çift yaratılmıştır

Kainatta Allah herşeyi zııtı ile birlikte yaratmıştır

Şimdi sizleri şok edecek bilimsel gerçeklere doğru bir yolculuğa çıkaralım.

Tüm canlı cansız varlıkların en küçük yapıtaşı atomdur. Şimdi atomu inceleyelim. En küçük element hidrojen elementidir. Yapısına baktığımız zaman + yüklü 1 proton ve onun zıttı olan – yüklü 1 tane elektrona sahiptir.

Yandaki resimde görüldüğü üzere, Atomun çekirdeğinde yer alan proton ve nötron un zıttı ile yaratılan anti-proton ve anti-nötronları vardır. Aynı şekilde elektron da zıttı olan anti-elektrona sahiptir.

Allah herşeyi zıttı ile birlikte yarattı

Allah herşeyi zıttı ile birlikte yarattı

Yüce olan Allah, Zariyat Suresi 49.ayet de işte bu gerçeği dile getirmekte ve gösterdiği bu mucize karşısında insanoğlunun düşünüp, öğüt almasını temenni etmektedir.

Şimdi proton un içine girelim. İsviçrede CERN de keşfedilen son yılların en büyük buluşlarından biri QUARK ile karşılaşıyoruz.  CERN, İsviçre ve Fransa sınırında yer alan dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarıdır. 1954 yılında 12 ülkenin katılımıyla kurulmuştur.

Quark antiquark

Quark ve Antiquark

CERN de onlarca bina, 3000 kişilik personel ve nöbetleşe çalışan 2500 kadar fizikçi vardır.

CERN ün en önemli yeri, yeraltındaki parçacık hızlandırıcılarının olduğu yerdir. Tarım arazisinin altında kilometrelerce uzanan dev makinalarda atom parçacıkları ya birbirleriyle, yahut atom çekirdeği ile korkunç hızlarda çarpıştırılırlar. Peki Cern ün amacı nedir ? Dünyanın nasıl oluştuğu bu laboratuvarda keşfedilmeye çalışılıyor.

 

Kainatta ” Herşey çift yaratılmıştır ” Konumuza tekrar geri dönelim atom dan daha küçük atomaltı parçacıklar var.

Quarks ve Antiquarks

Quarks Antiquarks

Proton, Nötron, Elektron ve hepsinin zıttı olduğunu keşfettik. Peki proton dan daha küçük Quark var. Quarklar birleşip proton u oluşturuyor. Peki QUARK ın zıttı var mı ? EVET.

Şimdi konuyu biraz daha ilginç hale getirelim. Bu quarkların çeşitleri vardır. Acaba bu çeşit çeşit quarkların da anti leri var mıdır ? EVET.

Up Quark ve Up antiquark, Top Quark ve Top antiquark, Down Quark ve Down antiquark vs.. 6 çeşit quark ın 6 tane de anti quark ı mevcuttur.

Nötronlarda böyledir. Her nötron 2 adet down ve 1 adet up quarkdan oluşur. Bu 3 adet quark a pion denir. Proton da da 1 adet down 2 adet up quark vardır.

Peki sizce Nötron daki bu pionların acaba anti pionları var mıdır ? EVET. Sizlere sözlüyorum. Nereye elinizi atsanız mutlaka zıt kutuplu o maddenin eşini buluyorsunuz. İstisnasız.

Cern Deneyi

Cern Deneyi ; Quark ve Antiquarkların keşfi

Ne kadar derinlere inersek inelim, her maddenin zıttı ile karşılaşmaktayız.

Yüce olan Allah, Doğruyu söyledi.

 

 

Cern Deneyi ” Yüce Yaratıcnın Varlığını Kanıtlayan Deney ”

Şimdi geldik en önemli yere. Cern de bilim adamları çok ilginç bir deney gerçekleştirdi. Bu deneyin detaylarına ingilizcesi ile birlikte bakalım.

Cern Deneyi

Cern Deneyi ile Kuran ınTasdiki

Cern de bilim adamları hep çift, ikili gezen bu quark ve antiquark ı ayırmak istiyorlar. Bunun için yapılan deney blim insanlarını hayrete düşürüyor.

İşte size Yüce Yaratıcının varlığını kanıtlayan deney ;

Quark ve Anti Quark parçaların arasında inanılmaz güçlü bir çekim kuvveti var. Ve hep quark antiquark çiftler halinde dolaşıyorlar. Asla bir quark ı bilim insanları tek başına gözlemlemeyi başaramıyor. Herkül ile dövüşen çok başlı yılan Hydra gibi. Her başı kestiğinizde yerine 2 tane yeni baş çıkıyor.

Son aylarda CERN den gelen haberlerde, bilim adamları quark ve antiquark parçacıklarını sadece birkaç saniye ayrı tutmayı başarabilmişler.Cern Deneyi Bilim

İşte Kuran Mucizesi ; Bilim İnsanları yukarıdaki resimde de görüyorsunuz, quarklardan birini yanındaki antiquarkdan ayırmak istiyor. Quark ve antiquark arasında o kadar çok güçlü bir çekim kuvveti varki, Bu parçacıkları birbirinden ayırmak için bilim insanları inanılmaz kuvvetde enerji kullanıyorlar.

cern

İşte Kuran Mucizesi

Parçacıklar tam ayrıldıkları anda, inanılmaz birşey oluyor ve bilimadamlarını şaşkına çeviriyor. Hiçlikten yokluktan yeni parçacık eşleri ortaya çıkıyor ve 1 adet quark-antiquark, bir anda 2 adet quark-antiquark oluveriyor. Bilimadamları asla quark yada antiquark ı tek başlarına gözlemleyemiyor !

Antimaddenin tayfı ölçüldü

Cern de görev yapan bilim insanları, ilk kez olarak antihidrojen atomlarının tayfını ölçmeyi başardılar. Sonuçlar hidrojen ve antihidrojen atomlarının tayfları arasında bir fark olmadığını gösteriyor.

Biraz da Kimya ; Aminoasitler

Şimdi biraz kimya diyelim ve aminoasitleri inceleyelim. Aminoasitler olmasaydı, canlılar asla var olamazdı.

aminoasitler

Kodon ve Antikodonlar

Aminoasitleri oluşturan kodonlara bakıyoruz, acaba zıt eşleri var mı diye ! EVET var. Sizce bu kadar da tesadüf olabilir mi ?

Kuran Mucizesi ” herşey çift yaratılmıştır ”

Yukarıda verilen bilgileri şimdi akıl süzgecinizden geçirin lütfen. Yüce olan Allah, Kuran ın en büyük mucize olduğunu söylerken, ne kadar da doğruyu söylemiş. Zariyat Suresinde zıtlar halinde herşeyin yaratıldığını söyleyen Kuran, bilimin daha henüz yeni keşfettiği bir olguyu bize 1400 sene önceden nasıl haber verebilir !

Yüce olan Allah Doğru söyledi.

Leave a Reply