1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

General Allenby kim

General Allenby kim ? 1. Dünya Savaşı nda Mısır, Suriye, Filistin, Arabistan ı işgal eden ve Osmanlı Ordularını bozguna uğratan, İngiliz Ordularının başkomutanı.

Kim General Allenby

İngiliz Komutan General Allenby

General Allenby nin hatıratı ile ilgili kitabını okudum. Ve bugün sizinle bu kitaptaki çok önemli yerleri sizlerle paylaşacağım ve kitabın özetini yapacağım.

Bu kitaptaki en çarpıcı yerlerden biri; İngilizler gerçekten tam bir sömürü krallığı imiş. İngiliz ordusunda çarpışanlara bir bakın ; Avustralyalı, Yeni Zelandalı, Hintli, Pakistanlı, Mısırlı araplar, Arap yarımadasındaki araplar ve yardıma gelen Fransız Müttefik Ordusunun sömürgeleri Cezayir arapları ve tabiiki de en önemlisi İngiliz altınlarıyla satın alınmış sözde müslüman olan Arabistan, Suriye, Irak, Yemen, Katar, Ürdün vs. tüm arabistan yarımadasındaki Arap Birlikleri.

İngilizler gerçekten çok akıllı bir millet. Ateşe hiçbir zaman elleri ile dokunmamışlar, bazen kürtleri, bazen arapları, bazen de başka milletleri maşa olarak kullanmışlar. Milletleri türlü vaatler ile kandırmışlar, bir vampir gibi milletlerin kanını emmişler ve işleri bitince de arkalarında bir enkaz bırakıp defolup gitmişlerdir. İngilizlere kızmaya hiç kimsenin hakkı yok. Milletleri oluşturan insan topluluklarıdır. Herkes kendi çıkarını menfaatini düşünür. Gerek insanlar arasında da olsun, gerekse devletler arasında olsun her zaman orman kanunları geçerli olmuştur. Güçlü güçsüzü ezer, sömürür.

General Allenby ve Arap İsyanı

General Allenby Hatırat

Genaral Allenby Hatıratı

Bu kanunu sadece islam yıkmaya çalışmıştır. Ama gördüğünüz gibi Allah ( c.c. ) Kuran da dediği gibi, insanoğlu nankördür. Tarihi iyi bilmek gerek. Daha peygamber efendimiz vefat eder etmez, araplar islam dininden çıkmaya başlamışlardır. Neden biliyor musunuz ? İslam dininin emrettiği zekatı vermemek için.

 

Leave a Reply