1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Ateist soruları

Ateist soruları ile insanlar neyi amaçlıyor ? by written of eğitimci araştırmacı yazar Kemal Kamil Kapıcıoğlu

Ateist soruları ile müslümanların cevap veremedikleri sorular

Ateist soruları ile müslümanlara tuzak mı kurulmaya çalışılıyor ?

Sizlerden yüzlerce, binlerce ateistler ve deistler hakkında sorular gelince, ateist ve deist sitelerini bir tarayalım bakalım neler konuşuluyor dedik !

Yüzlerce ateist / deist web sitesi kurulmuş, instagram, facebook gibi sosyal medyada ise yine yüzlerce, binlerce ateist / deist sayfaları mevcut. Peki şimdi soruyorum sizlere ! İnsanlar binlerce ateizm / deizm ile ilgili siteleri , ateist / deist sayfalarını neden kurar ? Kendisini ateist diye tanımlayan insanların  amaçları ne ? Hiç düşündünüz mü !

Bu ateist sayfalarını dolaşırken, edindiğimiz izlenimleri siz değerli dostlarımızla paylaşalım.

[wdi_feed id=”1″]

Ateist soruları ile amaçlanan ne ?

A- Ateistlerin içinde gerçekten kötü, art niyetli insanlar olduğunu gördük. Bunlar kimlere ve niçin hizmet ediyorlar, ne çıkarları var acaba ? Büyük bir ihtimalle bu insanların amaçları; inananları dinlerinden soğutmak, sorularla kafalarını karıştırmak ve nihayetinde dinden uzaklaşmalarını, dini ret etmelerini sağlamak. Dinsiz bir toplum yaratmak ve daha sonra bu alandaki boşluğu yeni bir din yaratarak insanları buraya kanalize etmek. Dinlerarası diyalog saçmalığında ki gibi ben bunlara paralı tetikçiler diyorum, bunlar belli çıkar çevrelerine hizmet eden bazı karanlık kişi yada kurumlar.

B- Ateist / Deistlerin içinde iyi niyetli insanlar çoğunlukta. Yolunu kaybetmiş, başına kötü bir olay geldiği için yada sevdiği birini kaybettiği için isyan etmiş, veya kafasındaki sorulara akılcı bilimsel yanıt ve kanıt bulamamış, tarikat, şeyh vs liderlerinin çıkar peşinde koştuklarını görmüş, yobazlıkları, haksızlıkları görüp isyan etmiş kişilerdir bunlar. Bu kişiler son derece eğitimli, aklı ve bilimi önde tutan değerli insanlardır. Bu insanların sorularındaki kaliteyi görünce, gerçekten takdir ediyorsunuz.

Ateist soruları ile müslümanlardan ne isteniyor ?

ateist soruları ve cevapları

Ateist soruları ile yapılmak istenen ne ?

Şimdi detaylı şekilde kendisine ateist diyenleri inceleyelim;

A- Ateistlerin içinde gerçekten kötü niyetli insanlar var. Kafası karışan, yada kurandan bilimsel kanıtlar arayan gençleri, tuzaklarına düşürmeleri gerçekten oldukça kolay. Çünkü bu insanlar Kuranı bir Müslüman kardeşimden çok ama çok daha iyi biliyorlar. Bazı ayetler ile o kadar ustaca oynuyorlar ki, inanın ben bile bu yetenekleri karşısında kendilerine hayranlık duydum ! Keşke bu yeteneklerini kötü yolda değil de, hayırlarda yarışarak harcasalardı. Bu tipler hep Müslümanları kışkırtır, ilginç sorular sorarlar ve Müslüman kardeşim de dinini iyi bilmediği ve Kuranı okuyup anlamadığı için, bu soruları cevaplayamaz ve kendisini aciz görmeye başlar, yenilgiyi hisseder ve acaba soruları kafasında oluşmaya başlayıp, tereddüte düşer.

Size bir örnek vermek istiyorum. İnstagram da ‘’ ateistoplum ‘’ diye bir sayfa var. Bu şahıs, 20 Nisan 2018 de ki bir paylaşımın da bakın ne diyor Müslümanların bakması gereken ayetler, Nisa 15,16,34,3,2411,176 Bakara 222, 223,  Talak 4 Enfal 28 Ali İmran 14 Ahzap 33, 50, 51 Nur 31, 30 Araf 26 Meariç 30 Şura 133, 134 Tahrim 1, 5 Müminun 5,6 Birde sonuna şöyle bir not eklemiş ‘’ HAYDİ KOLAY GELSİN ‘’

Gördünüz mü Kuran’ı nasıl detaylı incelemiş ! Peki neden ? ” Ben ateistim diyen ” bu kişi Kuran’ı neden inceler ki ? Amacı ne olabilir ?

1. Müslümanları aydınlatmak mı ? Aydınlatmak olsa bu ayetleri yorumlar açıklardı, insanları aydınlatmaya çalışırdı ? Amacı insanlara bilgi vermek değil belli !

2. Madem bir Ateistsin, madem Allah’a inanmıyorsun, İnanmazsan inanma bu bizi ilgilendirmez, bu senin bileceğin iş. Senin işin gücün yok mu be kardeşim. Dünyaya bir kere geliyorsun ! Bu kadar değerli zamanını gezip, tozmak eğlenmek varken, ne diye aylarca vaktini Kuran okuyarak boşa geçirdin ! Senin ne işine yarayacak Kuran ! Peki eline Kuranı alıp niye okursun ? Amacın ne ? Ateist isen Kuran ile ne işin olur senin ? Kuranın tamamını neredeyse okumuşsun. Bu ayetleri neden tek tek inceleme gereği duydun ? Biz Müslümanlara yardım mı etmeye çalıyorsun yoksa Kuran da kusur mu bulmaya çalıştın ? Madem Allah inancın yok Müslümanlar ile neden uğraşırsın ? Kendi yoluna gitsene !

İnternette gezinirken, arama butonlarının altında çok üzücü bir şey gördüm ‘’ Müslümanlara Kapak Sorular ‘’ ne demek bu değerli kardeşlerim NE DEMEK BU ?

İşte bu tipler Müslümanlara kapak sorular ! Müslümanların cevap veremediği sorular ! hazırlayarak ya para  kazanıyorlar yada kendilerini böyle tatmin ediyorlar.

Bazı Müslüman kardeşlerim belki de bu ayetlerin adını bile ilk defa duyuyordur. Çoğu kardeşim de okumuş geçmiştir, anlamını bile bilmiyordur. Bu insanlar gerçekten kötü niyetli. Bunların tuzağına düşmek istemiyorsanız, bu tiplerle muhatap olmayın, onları umursamayın ve takip etmeyin. Yok ben bunlara hadlerini bildirmek istiyorum, dinime hakaret ediyorlar diyorsanız, o zaman bu tiplere cevap verebilmek için, Kuranı iyi bilmek zorundasınız, yoksa bu tiplerin maskarası olursunuz.

Ateist soruları ve ardındaki gerçekler

Ateist ve deist internet web sitelerini gezdiğinizde şu soruları göreceksiniz ? Soruları lütfen inceleyin. Ben bu sorulara sadece ve sadece Kuran ve Bilim ışığında cevap verebilirim diyebiliyor musunuz ? O zaman bu ateistler ile tartışabilir, cevap verebilirsiniz. İşte ateist soruları ;

 1. Eğer hür irademiz varsa neden bazı şeyleri seçtiğimizde cehenneme atılıyoruz ?
 2. Tanrı her şeyi biliyorsa, geçmiş gelecek vs. kaderimizi önceden çizmişse, her şey belli demektir. Tanrı belli olan şey için neden kitap , peygamber gönderiyor ? Bizim ateist olacağımızı biliyordu ve bunu bilerek bizi yarattıysa , bizi bile bile cehennem için yarattıysa ! mantığı kesinlikle yok bunun !
 3. Müslümanlara göre, yeryüzünde tek din islam. Yeryüzündeki diğer herkes kafir ve cehenneme gidecek. Peki ömrü boyunca hiç İslam ile tanışmayan kişilerin ne suçu var ? Adam Afrika da doğmuş, anne babası Hristiyan yada putperest. Bu çocukların suçu ne ?
 4. Kurana göre Allah bazı insanların kalplerini mühürlemiştir ve onlardan imanı esirgemiştir. Peki bu durumda Tanrı haksızlık yapmış olmuyor mu ? Tanrının adil sıfatı ile bu durum çelişmiyor mu ?
 5. Tanrının kadınlara neden garezi var ? Neden gerekirse dövüleceklerini söylemiştir ? Neden Havvayı Adem’in kaburgasından yaratmıştır ? Neden ” Kadınlar aklen ve dinen eksik yaratıklardır ” diye hadis var ?
 6. Allahı görmüyorum. görmediğim bir şeye inanmamı bekliyorsunuz. Peki ben Allah ın varlığını mantığımla nasıl bulabilirim ?
 7. Allah neden birçok din yaratıp sonra, dilediğini yoldan saptırır, dilediğini de doğru yola iletir ? Bu nasıl adalet ? İnsanlarla kedi fare gibi oynamak yakışır mı koskoca Allah’a ?
 8. Hz adem bir hata yapmış, cennet den kovulmuş. Peki onun hatasını neden ben çekiyorum ? Dünyaya gelmeyi ben istemedim ki ! Bu dünya imtihan dünyası diyorlar. Ben bu imtihana girmek istemedim ki. Allah zorla beni bu imtihana sokuyor, sonra günahkarsın deyip cehenneme atıyor. Bu nasıl adalet ? Bebekken keşke ölseydim ! Bebekler günahsız doğar diyorsunuz. Bebekken ölseydim direkt cennete gidecektim ve sonsuza kadar cennette kalacaktım. Yaratılmayı ben istemedim. Dünyaya gelmeyi ben istemedim.  Allah’ın imtihanına girmeyi ben istemedim. Haksızlık bu ! Adaletsizlik bu !
 9. İmtihan yerimiz madem dünya, bu kadar galaksilere, gezegenlere neden ihtiyaç var ? Bir güneş ve bir dünya yeterdi artardı bile ! Allah gereksiz yere milyarlarca galaksi, gezegen yaratmış ! Ne işe yarıyor bunlar ? Hani Allah gereksiz yere bir şey yaratmazdı ?
 10. Allah ol dese her şey anında oluverir, sizin inancınıza göre, doğru mu ? Peki neden evrenin oluşumu için Allah yaklaşık 14 milyar yıl beklemiş ? Dünyanın oluşumu için de 4.5 milyar yıl beklemiş ?
 11. Allah Kuran da dünyayı 6 günde yarattığını söylüyor, oysa bilim dünyanın yaşının 4.5 milyar yıl olduğunu kanıtladı. Kuran’ın Muhammedin uydurması olduğunu bilim ispat etti ! Din ve bilim zıt kutuplardır. Bilimadamları dinlerin uydurma olduklarını bilirler, bu nedenle onlar ateisttir.
 12. Kuran iyiliği emreder, kötülüğü yasaklar. Müslümanlar daha yüksek ahlak ve vicdan sahibi olması gerekirken , Müslümanların yaptıkları bu hırsızlıklar, cinayetler, tecavüzler ne o zaman ? Hadi anlat bana !
 13. Allah neden bazı insanları kör, eşcinsel, sakat, downsendromlu vs yaratıyor. Bu haksızlık değil mi ? Bu nasıl adalet ! Allah’ın adaleti bu mu ?
 14. Allah neden insanlara mesaj iletmek için peygamberleri kullandı, peygamberlerin yerine gökten bir melek indirebilirdi yada kendisi görünebilir yada konuşabilirdi. O zaman herkes inanırdı. Madem bir Tanrı var ve kendisine inanmamızı istiyor ! Kendisini neden gizliyor o zaman ?  Açık açık çıksın kendisini göstersin o zaman !
 15. Hem son din islam, hem son peygamber Hz Muhammed, hem de son kitap Kuran diyorsunuz ! Peki Kuran Arapça indi ve Arapları kurtardık diyelim, peki dünyanın geri kalanı ne olacak ? Geri kalan insanları at cehenneme ! Bu nasıl adalet ? Dünyadaki tüm insanlara en son dini göndermek ve öğretmek isterseniz, sadece Arabistan çöllerine bir elçi mi gönderirsiniz yoksa dünyanın her tarafına herkesin kendi dilinde anlayacağı birden çok elçiler mi gönderirsiniz ?
 16. Kuran Arapça inmiş, Arapların anlayacağı bir dilde, peki ben İngilizim, benim suçum ne ? Madem en son din İslam, ben nasıl Müslümanlığı öğreneceğim, ben nasıl Kuranı anlayacağım. Bu nasıl adalet ? Müslümanlık sadece Araplara mı özgü ?
 17. Neden erkekler cennete girince onlara huriler veriliyor ? Ne yapacaklar bu huriler ile ? Hani Müslümanlar cennette sevdikleri eşleri, çocukları ile birlikte mutlu yaşayacaklardı ? Bu huriler eşlerin üzerine getirilen kumalar olmuyor mu ? Huriler olduğuna göre cennette cinsellik de olacak demektir ! peki bu huriler çocuk da doğurursa, cennette çocuk gürültüsünden geçilmez o zaman ! Cennette yine 4 tane huri alma hakkımız var mı ? Peki erkeklere huri , kadınlara nuri mi verilecek ? Son sorum dünyadaki eşimiz de cennete geldi diyelim, cennette beraberiz. Ona da nuri verildi diyelim. Peki o da nuri ile ilişki kurarsa , nuri den çocuk yapmak isterse bu zina olmaz mı ?
 18. Avrupalı ülkelere bir bakın hepsi refah içinde, mutlu yaşıyorlar. İslam ülkelerine bakın herkes cahil ve barbar. İslam ülkelerinde hep acı ve mutsuzluk . Çok az bir zümre zengin, çoğunluk ise aç ve fakir. Demek ki İslam başarılı olamamış, İslam doğru bir din değil, İslamın anlattıkları sadece masal. Bizleri ilimde, eğitimde, teknoloji de Avrupa’nın gerisinde bırakan dinimizden utanıyoruz ! Bakın Müslüman olan ve sonra yolunu kaybetmiş bir kardeşiniz ne diyor ”Allah’ın öbür tarafta sonsuz bir adaleti olabilir ama benim Allah’ın bu dünyadaki adaleti konusunda bir inancım kalmadı. Evet Allah’a inanıyorum ama bana göre Allah dünya hayatında ADİL değil. Böyle düşünmemin sebebi ; Müslüman devletlerde bunca zamandır olan bu huzursuzluğa karşın Hristiyan ve diğer dinlerin hüküm sürdüğü devletlerde ki refahı görüyor olmam. Neden Allah her şeyi öbür tarafa saklıyor. İnsanlara rızkı veren Allah değil mi ? Niye inanmayan bunca insan bu kadar rahat bir yaşam sürerken, nedir bunca Müslümanın çektiği bu acı ?
 19. Kuran tamamen Hz Muhammedin uydurması, insan tarafından yazıldığı o kadar net ki. 1400 yıl önceki olaylardan bahsediyor. Günümüze ve geleceğe ait hiçbirşey yok içinde !
 20. Allah geleceği biliyor diyorsunuz ! Benim geleceğimi biliyorsa, o zaman beni imtihana tutmasının mantığı ne ? Allah benim cennetlik mi cehennemlik mi olduğumu biliyor zaten ! Kaderimi, alın yazımı yazmış, rolleri belirlemiş ve bende figüranım ve bana biçilen rolü oynuyorum. Melekten yada robottan farkım yok ! Nerede kaldı insanın üstünlüğü ? Melekler önümde secdeye kapanmış ! Benim bir robottan, bir melekten ne gibi üstün bir tarafım var , söyler misiniz lütfen!

Ateist soruları ile tuzak mı kuruluyor yoksa gerçekten merak edilen sorular mı ?

Şimdi Ateist yada Deist olup, özünde iyi niyetli olan insanlara geçelim,

B – Ateist / Deist insanların içinde iyi niyetli olup, kafalarındaki sorulara dürüstçe cevap arayanlar çoğunlukta. Müslüman kimliği ile ön plana çıkmış, kendisini din adamı, ulema, tarikat lideri, ilahiyatçı vs. olarak tanımlayan birçok din tüccarının söyledikleri akıl ve bilime ters. Ateizme ve deizme kayan insanların özelliklerine bakıyorsunuz, hepsi nitelikli, eğitimli, sorgulayan, aklını kullanan, bilime önem veren insanlar. Bu din tüccarlarının sözlerinin ve yaptıklarının saçma sapan şeyler olduğunu görüyorlar ve İslam Dininden soğuyorlar. İşte içine düştükleri yanılgıda bu noktada. Ne yazık ki İslam Dinini bu şarlatan Din Tüccarlarının yaptıkları zannediyorlar. Oysa ” Mükemmel olan İslam Dinidir. İnsanlar değil. ” İnsanların yaptıklarına bakıp İslam Dinini yargılamak , aklı kullanmamak, kolaycılığa kaçmak, kendi acizliğine bahane uydurmaktır. İslam ile şereflenen Cat Stevens ( Yusuf İslam ) ın sözünü sizlere hatırlatmak isterim,

Ateist soruları ile deist inancı

Ateist soruları ile insanlar dinsizleştirilmek mi isteniyor ?

”Eğer İslamı Kuran’dan değilde Müslümanlardan öğrenseydim, Eğer Kuran’dan önce Müslümanları tanısaydım, Asla Müslüman olmazdım.”

Eğer sizler dininizi bilmezseniz, Kuranı okuyup anlamazsanız, tabii ki şarlatan din tüccarlarının ekmeğine yağ sürersiniz. Zaten 21 yüzyıl Türkiye sinde akla bilime önem veren gençlerin sayısı ne kadar az, bir bilseniz ! Eğer bu aklını kullanan genç azınlık, ateizme ve deizme kayarsa, İslam Dinimiz kimlerin eline kalacak dersiniz ! Ne yazık ki Cahillerin ve Din Tüccarlarının !!!

Kamer suresi 22. ayet de Allah der ki ” Bu nedenle biz Kur’ân’ı okuyup anlamanız, öğrenmeniz,ve öğüt almanız için kolaylaştırdık, neden düşünüp, kafa yorup öğüt almazsınız ? ”

Muzzemmil suresi 4. ayet de Allah der ki ” Kur’an’ı ağır ağır, üzerinde düşüne düşüne oku ! ”

Gençler ! Allah Kuran’ı kolaylaştırdığını söylüyor. Önce alın Kuran’ı elinize ( tabii ki Türkçe Kuran ) yavaş yavaş , ağır ağır, anlaya anlaya, özümseye özümseye, sindire sindire okuyup anlamaya çalışın. Kuran nasıl okunmalı diye önümüzdeki günlerde bir yazımız daha yayınlanacak. Orada bu konuyu detaylı bir şekilde anlatacağız.

Ateist soruları ile Müslümanlar mı hedef alınıyor ?

Ben ateist ve deist insanlara fazla kızamıyorum. Çünkü hep önlerine kötü örnekler çıkmış, İslamı bu şahısların tekelinde zannetmişler ve Sırat-ı Mustakim ( Allah a ulaştıran doğru yol ) den ne acıdır ki sapmışlar. Ateist insanların İslam dinine inanın hiçbir zararları dokunamaz, zararı sadece kendilerine. İslam Dinine zarar verenler bilerek gerçeği gizleyenler bunlara zaten kafir diyoruz fakat bana göre İslam’a en büyük darbeyi vuranlar, yarım yamalak bilgi sahibi olan Müslüman kardeşlerim ! Bu kardeşlerim Kuran’ı doğru düzgün okumadan, sağdan soldan duydukları, okudukları eksik bilgilerle, Kuran ve İslamı savunan şövalye kılığına giriyorlar fakat İslama kıt bilgileri ile çok zarar veriyorlar.

Sizleri tüm kalbimle temin ederim ki, ateist ve deist insanların hemen hemen hepsi okumuş tahsilli insanlar, İslam dinini bu şövalyeliğe soyunan Müslüman din kardeşlerimden çok daha iyi biliyorlar. İnsan ateist ve deist ( iyi niyetli olanlar ) neden olur biliyor musunuz ? Daha öncede söyledim, bu insanların kafalarında birçok soru var, bu insanlar düşünen, sorgulayan, akla ve bilime önem veren insanlar. Onların sorularına akıl ve bilimi kullanarak cevap vermek zorundasınız. Aksi takdirde onları asla ama asla ikna edemezsiniz. Karşılarına sorularının cevaplarını verebilecek aynı nitelikte dindar ve alim insanlar çıkmadığı sürece asla ikna olmazlar.

Şimdi iyi niyetli ama kıt bilgiye sahip kardeşlerimin yaptıkları hataya bir örnek vermek istiyorum.

İnternet de dolaşırken https://forum.memurlar.net/konu/1382357/ web sitesinde bir yazı okudum. Konu ateist soruları Hz Adem çocukları nasıl çoğaldı. Ve kardeşimiz ateistleri ikna etmek için bakın ne diyor;

İnsanı anasız ve babasız yaratmaya kudreti yeten, Hz İsa’yı babasız dünyaya getiren yüceler yücesi Allah Hz Havva’dan iki batında yarattı. Birinci batında Habil ve kız kardeşi, İkinci batında Kabil ve kız kardeşi yaratıldı. Birinci batında olanla ikinci batında olanların evlendirilmesi emredildi. Yani aynı batında olanların evlenmesini istemedi Cenab-ı Allah.

Ey benim güzel kardeşim ! Kuran da nerede yazıyor bu anlattıkların ? Biliyorum iyi niyetlisin, İslamı savunmak istiyorsun ama hurafeler ile uydurma hadisler ile İslam izah edilemez. İslam Dininin yegane kaynağı KURAN dır. İnsanları kurtarmak isterken, onları daha da dinden uzaklaştırıyorsun. Bu sefer ateist ve deist insanlar şöyle diyor ” Kendine dindarım diyen semavi dinlerin mensupları, daha kendi kitabını kendi dinini bilmiyor. Bak sorularımıza saçma sapan yanıt veriyorlar. Tanrı yok, Din yok. Biz haklıyız” diyorlar.

Ali İmran Suresi 66. ayetinde Allah der ki ” Haydi biraz bilginiz olan şey hakkında tartıştınız, ya hiç bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışıyorsunuz? ”

İsra suresi 36. ayet de Allah der ki ” Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın bir konuda sakın fikir ileri sürme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur. ”

Yukarıda bahsi geçen ateist soruları için araştırma ve incelemelerimizin bazıları tamamlanmış, bazıları ise devam etmektedir. Sadece Kurandan ve Bilimsel Kanıtlar ile son derece detaylı bir şekilde açıklamalı makalelerimiz çok yakında sizlerin dikkatine ve ilgisine sunulacaktır. Şimdilik müsaadenizle ! Kuran yolunuzu aydınlatsın.

Toplum Bilinçlendirme Platformu & Kuran Aydınlanma Hareketi işbirliği ile,

Leave a Reply